| AfRodiTa_4919 a întrebat:

PT FETE: ce masti pentru fata va preparati/folositi si sunteti multumite?
pentru orice ten

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Eu sunt foarte multumita de efectele unei creme exfoliante pe care o pregatesc acasa: ai nevoie de tarate de grau, miere si zeama de lamaie. Poti incerca si mastile prezentate aici: http://www.divahair.ro/frumusete/cosmetica, sunt foarte practice si eficiente. Un gand bun, Elena.

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Incearca masca cu avocado, iei o bucatica din jumatate de fruct si intinde pe toata fata! Restul mananca cu putin zahar brun pe deasupra.Stai cu masca cel putin 30min apoi clateste cu apa calda.Repeta a doua zi cu cealalta jumatate, vei vedea rezultatele!

| Barajag a răspuns:

Eu imi fac o masca cu ulei de masline, miere si galbenus de ou.Bafta!

| DeeaLove08 a răspuns:

Eu folosesc masca pure nature de la oriflame cu iasomie si e ff buna

| Bessame a răspuns:

Eu folosesc galbdenus de ou cu o linguritza de smantana! Si mai fac un fel lotiune tonica apa minerala amestecata cu putin zat de cafea!