| Secreeeeeeeeeeet a întrebat:

Rareori mi se intampla asta:
Ati vazut dupa ce va frecati la ochi mai mult? Ei bine, asa vad eu uneori si nu stiu de ce. Ma chinui sa citest pentru ca acolo unde ma uit eu apare o pata neagra si vad doar marginea. Ma puteti ajuta? voua vi s-a intamplat vreodata? cum pot sa fac sa imi treaca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la un control la oftalmolog, probabil ai nevoie de ochelari

| Eastwood a răspuns:

Mergi la un control, nu mai sta asa mult la pc sau tv, stiu cum e, mai vezi si in ceata uneori.

| PeFuga a răspuns:

Mergi la un oftalmolog. Probabil o sa iti recomande niste picaturi sau lacrimi artificiale sau ceva si o sa treaca! happy

| j1NNNx a răspuns:

Du-te la doctor (Oftalmolog). Probabil ai ceva la ochi tongue

| StalkerSoul a răspuns:

Ai tensiune la ochi, mai putin calculator.

| Roliii a răspuns:

Nu te mai freca la ochi si mananca cat mai multi morcovi, morcovii contin caroten si ajuta la intarirea vederii si incearca sa bei si ceai de musetel de infuzie