| Eugeniusu a întrebat:

Recent am inceput sa beau cafea, la recomandarea medicului, cica este buna pentru cei cu tensiune mica.
Problema este ca am ramas fara cafea, aveam una naturala din strainatate. Iar azi cand am fost sa cumpar n-am stiut ce sa aleg, am cumparat o Cafea Tchibo Exclusive la 15 lei. E naturala sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Toata cafeaua de pe piata este naturala. Dar da dependenta

| Laura a răspuns:

Tare curioasă sunt cel fel de oameni sunteţi voi, să nu fiţi în stare să alegeţi o cafea de pe raft fără părerea unor străini de pe internet.

| Eugeniusu explică (pentru Laura):

Poti sa te deloghezi, nu esti pentru acest site laughing

| xerxes1 a răspuns:

E buna pe naiba.Creeaza dependenta,sevraj,creste ricul de osteporoza,te agita si te face irascibil,da insomnie, afecteaza ficatul, poate deteriora mucoasa organelor gastrointestinale, incetineste absorbtia fierului, favorizeaza dezhidratarea etc.

| Eugeniusu explică (pentru xerxes1):

Atunci ce cafea pot consuma, sa fie naturala?!

| munteanuionvictor a răspuns:

Da, e naturală. Am băut și eu și mi-a plăcut.