| andreiandrei1 a întrebat:

Recent m-am lovit la unghie foarte tare si a trebuit sa trec printr-o interventie de scoatere a ei,acum o saptamana. acum sunt in proces de vindecare,insa cred ca e o problema,si anume ca,din cate pot observa pe sub bandaje, nu pot sa indoi degetul pentru ca ma doare foarte tare patul unghiei.

e normal acest lucru? patul unghiei e aproape complet vindecat, e posibil ca sa se fi vindecat gresit, pielea (sau ce-o fi sub unghie) sa fie prea mica si nu destul de flexibila pentru ca degetul sa fie indoit? (tin sa mentionez ca degetul a stat drept fara nicio indoire cam o saptamana).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai la un control ai mai fost? doar cel care te-a operat iti poate da un raspuns privind starea vindecarii degetului tau...
Fa un drum la medic
O zi buna sa aihappy

| andreiandrei1 explică (pentru caramela):

M-am dus vineri, ma duc iar marti. o sa intreb atunci happy