| Manu07 a întrebat:

Recomanda cineva cabinete pentru întreruperi de sarcină la pret acceptabil? Doar in Iasi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

CABINET GINECOLOGIE, OBSTETRICĂ ŞI ECOGRAFIE YASMIN-MED IAŞI

BD. ALEXANDRU CEL BUN, Nr. 8, Bl. 1205, Sc. A, Parter ( în apropiere de Biserica Sf. Nectarie şi de rondul autobuzului-staţie 28), IAŞI, Cod Postal 700581, Jud. IAŞI
Deschis azi între orele 7:00 - 15:00

| Nilsson a răspuns:

Nu as recomanda pentru nimic in lumea asa ceva.
Pe langa faptul ca acel copil e un suflet si el, un avort o lasa si pe mama cu o trauma psihica fiind un risc crescut de depresie.
Ce situatie poate fi atat de grava incat sa recurgi la o asemenea solutie?

| Manu07 explică (pentru Nilsson):

Având în vedere că nu imi cunoașteți situația, nu aveti cum sa ma judecati. Stiu foarte bine ce traume poate lasa un avort, si mi se rupe sufletul cand stiu ca alta solutie nu am. Însă am pus o intrebare si as avea nevoie de răspunsuri concrete, altfel va rog sa nu mai comentati

| Nilsson a răspuns (pentru Manu07):

Nu te judec, incerc sa iti deschid niste orizonturi.
Imi dau seama ca nimeni nu s-ar gandi la un asemenea gest daca n-ar avea probleme.
Mai sfatuieste-te cu altii care iti cunosc mai bine situatia, nu trebui sa vezi lucrurile numai in negru si fara cale de iesire.
Si in familia mea au fost discutii, daca mama mea nu ar fi decis sa ma pastreze eu nu mai eram acum.

| Manu07 explică (pentru Nilsson):

Alta solutie nu am. Nu vreau sa fac un copil si sa il cresc neavând ce sa îi ofer. Un copil creste, are nevoie de mâncare, de haine...eu nu pot...

| Nilsson a răspuns (pentru Manu07):

Pe vremuri oamenii cresteau si 10 copii si nu aveau salarii, doar o bucata de pamant si cateva animale, dar faceau tot ce le statea in putinta sa ii creasca.
Banuiesc ca vei fi nevoita sa il cresti singura, nu vreau sa intru in detalii personale, dar daca stai sa te gandesti poate nu e asa de disperata situatia.
Statul mai da alocatii si ajutoare, chiar daca sunt mici, macar de scutece tot iese ceva.
De haine si jucarii sunt atatea cupluri nici n-au ce face cu ele, au saci intregi si ar vrea sa le doneze.
Mai poti sa apelezi la o fundatie sau o biserica, e greu si acolo dar poate ai o sansa sa gasesti niste oameni cu suflet.
Mai e si varianta sa iti gasesti un barbat mai responsabil care sa te accepte cu un copil, barbatii cand ajung la o varsta si se vad tot singuri ar face orice sa aiba pe cineva, nici nu ii mai intereseaza trecutul femeii.
Mai gandeste-te bine la viitor, nu trebuie sa iei o decizie intr-o stare de panica, imi dau seama ca nu e usor ca femeie sa te vezi singura cu o asa responsabilitate dar trebuie sa ai credinta.

| 7uuuu7y5yg a răspuns:

Salut. Eu aș spune sa păstrați copilul. Apropo ești din Iasi? De unde mai exact?

| Manu07 explică (pentru 7uuuu7y5yg):

Sunt din Iași.