| Daria a întrebat:

Remedii naturiste pentru durerile menstruale? Multumesc si un Craciun fericit tuturor.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| T30D0RA a răspuns:

Pune-ti o sticla cu apa calda (de preferat fierbinte) si aseaz-o pe burta. Stai asa vreo 30 de min si trece (sper). Eu asa fac. tongue

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți combina ceaiul de crețișoară cu cel de mușețel sau cu cel de urzică, în părți egale.
Se consumă 1-3 căni pe zi îndulcit cu miere!
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Cand ma doare burta sau spatele imi pun o sticla cu apa fierbinte pe zona dureroasa!
nu trece imediat, dar mai calmeaza happy
pa-pa love struck

| missReckless a răspuns:

Ceaiul de creţişoară sau cel de salvie.
Sper să te ajute. happy

| colnago a răspuns:

Bautura bioactiva Tahitian Noni, te va ajuta.