| anonim_4396 a întrebat:

Cunoașteți remedii naturiste pentru durerile de sâni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand, ar trebui identificata cauza, motiv pentru care se poate merge si la un control.

In al doilea rand, daca este vorba de dureri menstruale sau pur si simplu dureri "intamplatoare" de sani, si ai vrea ceva natural, pe langa unguentele de la farmacie, incepe cu o tinuta lejera, poti renunta sau poti pune un sutien, in functie de cum te simti. Apoi ar fi si ceva cald, pentru a putea pune sangele in "miscare", la care ar merge si niste ulei de primula.

Si nu in ultimul rand, un masaj special in zona respectiva (functioneaza mai bine daca altcineva il face happy ).

Numai bine! ^_^

| Frank51 a răspuns:

Dureri de sân cauzate de cm sau random? Încearcă compresie cu ceai de menta sau mușețel.

| Sofer a răspuns:

Pupatul și mângâierea lor.

| zilog a răspuns:

Complicat trebuie mers la medici buni pentru că asta chiar nu este de joacă
eu cunosc o doctoriță care a făcut medicina in România apoi a mai făcut inca o facultate de medicină în TIBET

unde a invatat lucruri cu plante
dar ea este si medic alopat la baza

asa ca le intelege pe ambele

si eu am mers la ea cand 6 medici chirugi unii chiar si de la spitalul universitar
altul de la spitalul floreasca imi spuneau sa imi scoata fierea colecistul sa ma opereze și sa îl dea la gunoi
si doamna CRISTINA PAVEL
ma slavat fara operatie
https://www.facebook.com/......501136456/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puterea calului/gheara ursului. Majoritea unguentelor te ajuta de la valeriana si menta dar nu e cine stie ce.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune-l pe prietenul tau sa ti-i suga. Am auzit ca functioneaza foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alăptează baby

| Onisim10 a răspuns:

Puterea calului e foarte bună, am avut și noi o cutie și își facea perfect efectul.
Orice durere pe corp ți-o rezolva.