| bbyboy a întrebat:

Rog seriozitate! Am hemoroizi externi si vreau sa scap de ei definitiv,dar nu prin operatie, ci prin metode naturale.Ce imi puteti recomanda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Nici operatia nu iti garanteaza ca nu o sa mai faci 100%. mergi la farmacie si cere supozitoare puternice pentru hemoroizi, daca sunt durerosi ia si o crema hermozon. fereste-te de mancaruri picante si incearca sa nu te constipi

| bbyboy explică (pentru katy):

Intrebarea e daca crema sau supozitoarele ii atrofiaza si cad

| katy a răspuns (pentru bbyboy):

Nu cad, le strange, pana la disparitie.nu mai retin cum se numeau supozitoarele alea, spune la farmacie ca vrei supozitoare care sa le retraga, atat imi amintesc ca era si culoarea verde pe cutie, ca indiciu pentru farmacista laughing

| bbyboy explică (pentru katy):

Mersi mult, dar daca ai si stii cum se numesc ai fi o zeita laughing

| katy a răspuns (pentru bbyboy):

Doar crema stiu ca se numeste hemorzon, supozitoarele nu imi amintesc. oricum la farmacie gasesti o gama larga, ii spui farmaciestei sa iti dea supozitoare care sa retraga hemoroizii.o sa stie ea, ce sa iti dea

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista. Singur, poti scapa de durere prin tratamente. Restul numai prin operatie. Eu am scapat de durere cu o solutie foarte buna din Ungaria dar de ei n-am scapat.

| bbyboy explică (pentru Salontanul):

Am inteles.Multumesc de raspuns.

| CuriousStuff a răspuns:

Singura metoda naturala prin care poti sa scapi de hemoroizi definitiv e operatia.

| gigite a răspuns:

Procto Glyvenol crema, 30g -! unguent incearca...

| SuplimenteNutriline a răspuns:

Nu poti pe cai naturiste.