| dulc3'maria a întrebat:

Sa va povestesc ce am patit azi'noaptebig grin
Ieri am mancat mai toata ziua dulciuri de nervi ca nu mai vroiam sa tin regim am vazut ca nu mai trebuie sa slabesc si m-am pus pe mancat cred ca de nebuna nu stiu ce vroiam sa fac cred ca vroiam sa pun inapoi ce am slabitlaughing
Acum partea 'sad' sad m-am trezit pe la 4 noaptea si tremuram aveam mainele reci nu le mai simteam si respiram greu rau, m-am ridicat din pat si i'am spus mamei ca imi este rau am dat fuga in baie sa vomit si a venit m'a tinut de frunte si am incercat sa vomit insa nu pot ma inec intr-una in timp ce incerc sa vomit nu iese nimiccryingMama s-a speriat credea ca morstraight faceDe ce naiba nu pot sa vomit cand imi este rau? Mi'e frica ca o sa imi mai fie altadata rau si ma inec ca nu pot sa dau afara delocsadO fii de la faptul ca imi este foarte frica atunci cand mi'e rau de partea asta nasoala cu vomitatul? Adica sincer.atunci cand imi este rau incep sa imi tremure picioarele si nu mai mi le simt imi e o frica de simt ca lesincryingCe sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zâmbărici a răspuns:

Nici eu nu pot vomita!

Chiar daca mi-e rau nu potstraight face

Stai linistita nu mori daca nu poti vomita!
Incearca sa mananci lamaie cand iti este rau cu un pic de zahar!

bye

8 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

NU trebuie sa faci exces si mai ales cu dulciuri pentru ca ficatul si pancreasul nu le poate prelucra si atunci ti se face rau.
Problema este sa eviti sa te "indopi" chiar daca ai considerat ca ai vrut sa slabesti chiar si cand nu era necesar.
Organsimul privat de alimente, o perioada mai mare de timp, se dezobisnuieste sa fie ingreunat cu mancarea de orice fel, iar daca faci excese sigur ca ti se face greata. Este sistemul de aparare al organismului. Sigur ca poti sa vomiti, eliminand surplusul acumulat in stomac, dar nu trebuie sa te sperii si nu mai esti o fetita mica care sa aiba nevoie de mama pentru a face acest lucru. Tine gura deschisa, deasupra unui lighian sau la WC si vei vedea ca vei putea sa elimini surplusul acumulat, dar nu trebuie sa-ti fie frica, din aceasta cauza nu se moare.
Este indicat sa bei un ceai de musetel, care sa diluieze bolul stomacal si sa consumi zeama de lamaie. Apoi trebui tinut un regim, o zi doar cu lichide, ceaiuri si apa, fara bauturi acidulate din comert, iar de a doua zi paine prajita, sucuri naturale si treptat stomacul se va vindeca si vei putea sa mananci normal. Multa sanatate si ai grija, tu esti stapanul stomacului si nu el este stapanul tau.

| Bubble a răspuns:

Eu nu am mai vomitat de la varsta de 4 ani ( nu exagerez!happy ) acum am 16.De 12 ani am si uitat cum e. Vb serios.Si mi-a mai fost rau. tare.
Fiecare cu organismul luiconfused
O prietena mi-a zis ca a visat ca fuma "iarba" si a vomat in realitate de 2 ori in acea noapte.
Depinde.

| Dominicc a răspuns:

Baga; ti 2 degete in gura mai adanc. pana simti ca nu mai poti si dai afara. asa ai putea vomita. sa fie maicata lg tine sa te tina de cap.

| sergiu2525 a răspuns:

Nu cred ca astfel de probleme se rezolva pe TPU, sincer ar trebui s aconsulti un medic, sincer mie nu mia mai fost rau de mai bine de 3 ani, si e normal ca atunci cand vomiti sa tremuri, asa se intampla la toti.

| andreisandu28 a răspuns:

Incearca sa te ''controlezi''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa cu sare (pana se ajunge la saturatie) sigur vomiti
si tremuratul era de la prea mult zahar in organism dupa ce o perioada ai avut un nivel scazut
si nu te teme sa vomiti gandeste-te ca dupa o sa-ti fie mult mai bine si sigur o sa reusesti
si lasa dulciurile in exceswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa mi se intampla si mieee.Bag degetele pe gat si nimic. Desi am senzatie de voma intens. Dar iau o pastila si imi trece, si apoi adorm.straight face E foarte naspa, si eu tin dieta sa stii, dar am rabdare, desi sunt o adolescenta.happy te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt asa...nu pot vomita chiar de imi e rau... dar daca iti bagi 2 degete adanc iti vine sa vomiti. sper ca te. a ajutat parerea mea. eu asa fac si vomit foarte repede happy mult noroc!