| anonim_4396 a întrebat:

Sa vedem, Azi dimineata cand m-am trezit am observat pe picior mai multe pete rosii cu ceva in cap alb. Nu a fost nimic.Vin acasa de l scoala la 7:30 si ma schimb.Hophee hee ce vadstraight face... alte pete rosii. picioare, maini, burta, si una pe fata. Varicela?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Probabil varicelahttp://www.utilecopii.ro/......vant/4698/ Uite aici cum arata.Nu merge la medic pentru ca risti sa contaminezi toti pacientii prezenti pentru alte probleme(daca nu au facut boala). Suna-ti mai degraba medicul, spune ce ai observat si daca nu esti sigur cere-i sa se deplaseze la tine sa te vada.

| sKaTeRu16 a răspuns:

Daca te mananca e posibil sa fie varicela sau poate pojar nu stiu sigur happy dar e recomandat sa vezi un doctor