| iasmina_4609 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Deci:Acum 2 zile mi-au aparut 2 pete rosii pe burta dupa 2 zile cand m-am trezit dimineata aveam in jur de 10-20 pete si m-a mancat putin si dupa aia mi-a trecut. O fi varicela? Vad ca tot mai apare cate o pata. Daca este varicela cat ii ia ca sa se raspandeasca pe tot corpul? Va rog ajutati-ma. Dau funda :* Scz de categorie!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poate fi varicelă ( dacă bubiţele se şi "umflă" puţin şi se umplu cu lichid ), rubeolă, rujeolă, etc.

Mergi la un consult la medicul de familie!

ATENŢIE : poate fi ceva contagios!

| Demonull a răspuns:

Bun venit rubeolalaughing

Răspuns utilizator avertizat
| TRANSVERSAL a răspuns:

Pate ai facut alergie la cv mai degrabamai ales daca te mananca locul acela inrosit, dar varicela daca ai tine 9 zile