| loveyou_8397 a întrebat:

am si eu nevoie de un program de exercitii fizice care sa ma ajute cam intr-o saptamana sa imi modelez corpul asa cum am visat.Nu-s grasa, dar am putin surplus...si e enervant! Fara diete! Doar sport! Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Intr-o saptamana? Imposibil! Regret ca te dezamagesc dar cu exercitiile fizice trebuie sa ai rabdare, mai ales daca obiectivul tau principal este remodelarea corpului si nu slabitul.Alergatul este cel mai indicat pentru inceput dupa care poti apela la exercitii fizice specifice fiecarei grupe de muschi.La inceput ar trebui sa mergi la o sala unde exista specialisti care te vor indruma corect.In rest, bafta si rabdare multa iti doresc!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca ai posibilitatea practica inotul, cred ca este singurul sport care modeleaza corpul.

| rebb a răspuns:

E imposibil sa se vada macar vreun mic rezultat in doar o saptamana + fara dieta?! sa fim seriosi...si daca faci sport 24/24 si mananci dulciuri intruna, tot nu slabesti.incearca sa reduci mancarurile grase si dulciurile nesanatoase cand faci sport ca sa se vada rezultate in cel putin o luna, nu o saptamana. le poti inlocui cu fructe.(dulciurile)