| andy14 a întrebat:

Sal TPU acum un an am facut vaccinul antitetanus pentru ca m-am zgariat intr-un gard tuginit iar azi mi-a intrat o pioneza ruginita in slap am simt pioneza am scos-o dar nu am vazut sa curga sange. Credeti ca trebuie repetat vaccinul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai dacă ai făcut o data ce rost are sa mai faci?

| xerxes1 a răspuns:

Nu este nevoie.

| Daniel2836 a răspuns:

Salut andy14,
Din punctul meu de vedere nu prea cred, dar acum depinde și de tine, dacă vezi infecție sau te ustură foarte tare, consultă un medic. Poți pune spirt, rivanolă, un plasture sau iod, ceai de mușețel chiar. Baftă și Sănătate!