| fetitzadulke26 a întrebat:

ieri mi-a intrat o pioneza mare si groasa, si foarte ruginita in talpa, mai exact in calcai? ce sa fac? cu ce unguent sau crema sa ma dau? trebuie facut neaparat vaccinul anti-tetanos? doare? precisez ca pioneza mi-a intrat aproape toata in calcai, mi-am scos-o cu greu, singura, rasucind de ea, ajutati-ma plss, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Slow a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa mergi sa te vaccinezi. Nu stii ce se afla pe pioneza aceea. Anti-tetanosul o sa te doara putin. Vei simti cand va intra lichidul, dar et va durea putin si dupa, cam o zi. Dar nu iti fa griji, e suportabila durerea. Decat sa te alegi cu vreo boala cu care sa te chinui mai apoi o perioada lunga de timp, mai bine putina durere, de o zi, doua. Fugi la doctor!

3 răspunsuri:
| iEmonel a răspuns:

Mai bine iti tai toata talpa.

| feluc a răspuns:

La urgenta cu tine imediat.
Acolo medicii vor vedea daca iti dau sau nu vaccin.
Dar nu mai sta pe ganduri du-te repede la urgenta