| okokokokokok a întrebat:

Sal TPU
Am 13 ani si imi place berea
am baut ieri o doza de bere ciucas cu 4, 7 alcol vol.
m-am simtit ok si nu eram beat
din ce doza as putea cadea in coma alcolica?
sau m-as putea imbata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

De ce te intereseaza, vrei sa incerci, nu ai mai facut vizite de mult pe la spital? Lasa copilule bautura, ca la 13 ani nici nu te'ai ridicat bine de pe olita si gata deja cu sticla in mana. Iti distrugi ficatul si la 30 de ani ce faci( daca mai apuci sa ai)? Du'te mama si invata si lasa bauturica ca nu e buna.

| ToKen a răspuns:

Dintr-o doza de absint sau vodka.
Imi place cum gandesti, iesim la o bere?

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

O_O
pe la 3-4 litri, depinde cum o bei(cu paiul sau cu sticla pe nerasuflate)asa te imbeti sigur, depinde de organismul tau.eu una n-am nimic de la bere oricat si oricum as bea laughing)

| Robieski a răspuns:

1l-2l dar coma 3-5l!

| Robieski a răspuns:

Uite ce scrie chiar sub intrebare:
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
Iar tu ce faci? Il incurajezi la mai multa!

| Cristian0884df11 a răspuns:

Nu doza HALBE bea vreo 10 halbe de bere sa vezi ca o sa visezi frumoslaughing

| Alexinho94 a răspuns:

Sincer ti-as sugera sa lasi bautura si ambitia asta de a vedea cum e beat. Nu o sa vezi niciodata pentru ca atunci cand esti beat nu constientizezi ce faci in momentul acela.Bautura te duce numai la rele si iti zic din tot sufletul LASA-TE!
BAFTA!

| IDede a răspuns:

Te poti imbata de la orice bere pentru ca ai varsta mica si nu e bine la anii tai bine putin poate de gust dar nu mult si daca esti obisnuita te imbeti greu dar daca nu imediat esti si intri in coma alcoolica daca nu te mai opresti daca stii cand sa te opresti e sa zicem ok dar totusi la 13 ani putin doar ai voie

| IDede a răspuns:

Cu placere

| Akeron a răspuns:

Din nici una doar daca bei mai multa... da mai bine iti iei cv mai scump cu mai mult alcol

| okokokokokok explică:

Sunt baiat fraiero

| dann50 a răspuns:

Vrei sa te imbeti? dai cu jagermeister sau absinthwinking

| AlexaBijuMic a răspuns:

Din mai multe doze happy

| Liberate a răspuns:

Salut.

Nu se intră aşa uşor în comă alcolică. Dar să te îmbeţi, hm. depinde şi de organism. Din maxim 2 beri eşti băut ( adică te simţi bine, te distrezi ), dar din maxim 3 eşti beat. happy