| Anonim1842 a întrebat:

Am gatul putin uscat si chiar daca as bea apa tot degeaba il simt in permanenta uscat si ma jeneaza putin.Ce as putea sa fac am luat acum un nurofen raceala si gripa dar nu stiu daca este de ajuns.Ce imi recomandati parintii mei sunt plecat la tara si sunt singur urmatoarele 2 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Miere de albine si zeama de lamaie, amestecate in parti egale, inghitite putin cate putin.

| Freya1 a răspuns:

Bea ceaiuri si mananca miere

| b4stefa a răspuns:

Daca ai miere acasa, amesteca o lingurita de miere cu o cana de apa calduta, poate sa fie si ceai. Daca poti, sa-ti faci o supa de legume...nu e greu, fierbi apa, tai ce legume ai in casa, le adaugi cartofi cubulete si ceva fidea sau paste.
daca n-ai miere, bea apa calduta. daca nu-ti trece mergi la o farmacie si spune-le lor ce simptome ai.
sa te faci bine!