| Anonymus3000 a întrebat:

Luni seara am fost la sala si am avut picioare. Am facut fandari cu gantera, la presa etc(adica ce fac de obicei) si de marti pana azi ma trezesc cu o durere la gambe. Ma doare doar atunci cand merg. Oare o fi febra musculara sau ceva mai grav? Cum as putea sa tratez durerea ca sa scap cat mai repede de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

E febra musculara. Ar fi bine sa faci doar exercitii usoare, sa iti masezi gambele si sa bei multe lichide. Poti lua un antiinflamator daca durerile sunt foarte mari (aspirina/ibuprofen s.a.).
Un remediu naturist pentru durerea musculara este telina. Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/plante/telina

| cristinapasager a răspuns:

E febra musculara. Fa niste bicicleta si mergi pe jos vreo 30 de minute.

| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns:

Si eu am facut sala cam 2 ani jumate si eu am avut probleme din astea... dar dupa vreo 4-5 sau o saptamana imi trecea si nu ma tratam cu nimic eu cred ca-i o simpla febra...

| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns (pentru ToTAiCisiNumAiAiCi):

4-5 zile scuze am uitat sa scriu zile