| Anonymus3000 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine! De cateva zile obosesc intr-una! Azi mi-am facut alergarile obisnuite si de abia am facut 600m! Eram rupt inainte faceam vreo 3 km fara probleme acum... Picioarele mi se ingreuneaza si transpir ca un porc (scuzati expresia) si de abia pot face niste genoflexiuni! Imi trosnesc oasele intruna misc un pic umarul imi trosneste! Oare de la ce este? Inainte nu faceam asa! Oare de la alimentatie? Ce ar trebui sa mananc? E adevarat ca in ultimul timp am inceput sa mananc mai mult si fast food sad oare de la asta este? Ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Da, fast food-ul nu este recomandat celor care vor sa faca sport, ai facut o greseala! Iar, ca orice sportiv la un moment dat trebuie sa mai iei si pauza, adica daca toata saptamana ai alergat in fiecare zi cate 3km sa zicem, urmatoarea saptamana 2-3 zile lasi corpul sa se odihneasca, apoi reincepi

| DeDexD a răspuns:

Se poate sa ai o febra musculara ca depui mult efort as reduce viteza la 2 km unul sa fie dimineata si altul seara fast food e o mancare proasta pe care poti sa o pregateti si acasa sa ai la tine mereu o sticla cu apa si sper ca te am ajutat :*

| 2dor4 a răspuns:

Incearca sa bei o cana cu lapte in fiecare zibig grin. face minuni

| pufulete2 a răspuns:

Si eu am patit asa...inainte eram campion la sprint/rezistenta, dar am avut o problema si am intrat 4 zile in spital si 12 zile acasa(nu este legat de sport). dupa pauza asta de 16 zile abia mai facem alergam 600/800 m,faceam sport la scoala in fiecare zi,incet incet mi-am revenit, trebuie sa faci macar o ora de sport intr-o zi(alergari)
nu trebuie sa te fortezi,mai mult rau iti faci decat bine,cat tie limita atat alearga.
Alimentatie:mai multe fructe, legume, produse din carne.nu ma refer la fast food,peste,pulpe la gratar,pui la rotisor(fara grasimi, fara ulei'daca vrei sa faci ceva in ulei, ti-asi recomanda ulei de masline').