| SexyBlue a întrebat:

Sall, am 14 ani si de 3 zile ma doare testiculul stang. Ideea e ca, cu o zi inainte am facut ceva efort, dar nu stiu daca de la asta se trage. Ma cam doare cand il ating si ma inteapa in partea stanga. Ideea e ca as vrea sa evit medicul la incepu, sper sa nu fie ceva grav. E putin mai maricel decat cel drept dar nu cu mult, putin se observa. Ce pot sa fac sa se dezumfle sau sa-mi treaca? Am incercat cu ceai de musetel dar nu merge. Va rog alte sfaturi, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate fi o hernie, cum au zis si altii, mai poate fi si o "incurcatura" a canalului deferent si a vaselor de sange si nervilor care merg impreuna cu el si alimenteaza testicolul. O asemenea "incurcatura" poate sa se agraveze si sa-ti pierzi ousorul ala, asa ca ar fi bine sa fi prevazator si sa mergi cat mai iute la doctor.

| mgtow a răspuns:

Poate sa fie de la efort dar mai stai o saptamana si daca persista pote ai testiculul rasucit sau hernie inghinala cre se opereaza.

| darrio2007 a răspuns:

Poate fi o hernie in devenire.Si sa stii ca la majoritatea barbatilor unul este putin mai mare decat celalalt.Mergi la medic. Sfaturile pe TPU nu te vindeca.

| Unstopable a răspuns:

Mai bine te duci la doctor decat sa te risti aiurea

| Bode_Bogdan_1990 a răspuns:

Fugi frate la doctor sa nu ai hernie! nu e de joaca