| akex a întrebat:

Am inceput de ceva timp sa ma duc la inot.A mers bine doar ca de cateva zile(3-4), ma doare testiculul drept cand fac efort, iar daca il ating ma doare mai tare. Daca stau linistit nu mai ma doare.Parca este putin mai ridicat decat cel stang dar nu cu mult.Se poate sa fie de la efort sau ca am dormit pe el? Se poate trata cumva sau trebuie sa merg la medic neaparat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Neapărat trebuie să te vadă medicul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună,probabil te-ai forțat prea tare, recomand să te duci la medic, nu e bine să stai așa! Sănătate!

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Durerea e din cauza contractiei muschiului cremaster, du-te la medic ca ai un inceput de torsiune testiculara

| Andreea_Irina_1993 a răspuns:

Buna. cel mai bine ar fi sa mergi la un medic nu cred ca este de gluma cu durerea asa daca ai ceva el stie ce sa facawinking

| cypri99 a răspuns:

Te sfatiuiesc sa mergi la doctor si sa ii explici situatia!

| Ownagee a răspuns:

Nu e nevoie de medic, mi s-a intamplat si mie de cateva ori nu e ceva de care trebuie sa te preocupi e de la efort te sfatuiesc sa mananci dimineata ceva cum ar fi un biscuite cu un pahar de lapte, o sa vezi ca peste cateva zile nu o sa mai ai probleme incearca eu exact asa am facut si nu mai am nici o problemahappy cei care nu stiu sunt tentatii intru'n fel sa dea cele mai oribile raspunsuri deoarece nu stiu pentru ca nu au avut probleme de genu' nu cred ca "Andreea si Legiuitoarea" au testiculehappy cer scuze daca par impertinet nu e intentia meahappy

| Mem3nT0 a răspuns:

Salut, cel mai bine pune intrebarea asta unui medic specialist, iar legat de "Parca este putin mai ridicat decat cel stang dar nu cu mult" este normal, nu suntem chiar perfecti happy. Mult succes!

| IrealDeReal a răspuns:

Frate, lasa medicii, fugi la un spital mai bun ca asa a patit un prieten si i-a zis ca nu are nimic, si când a fost la spital a zis ca e prea târziu si ca trebuie extirpat... E grava treaba asculta-mă si du-te cat mai repede ca eserioasa rău treaba, asta daca vrei sa mă asculti, te salut si sănătate!