| AndreiILB a întrebat:

Sall am o problema dupa ce urinez ma ustura penisul si cred ca infectie e cv grav/? dati-mi niste sfaturi (nu ma duc la doctorlaughing funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Probabil ai o infecţie sau doar o iritaţie...

Oricum, TREBUIE să mergi la medic!
Dacă nu mergi, atunci afecţiunea se poate agrava ( dacă nu o tratezi ).

Spune-le părinţilor şi te vor duce la medic.

Toate cele bune.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu te duci la doctor, e grav. Poate sa-ti de stricturi uretrale care sa te oblige sa porti permanent sonda urinara, poate urca spre testicul, sa dea orhipeididimita si sa-l distruga, poate urca spre rinichi si sa de pielonefrita si sa-l distruga. Daca te duci la medic in primele 48-72 de ore de la debutul simptomelor, se poate trata foarte usor. Daca mai amani, tratamentul va fi mai lung si mai dificil

| Zenithf a răspuns:

Ii grav daca nu te duci la doctor, adica poate sa aiba consecinte grave.

| viotedy a răspuns:

Poate fi si o piatra.analize ai facut?

| Lightning1997 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa intrebi macar un medic care se pricepe, este posibil sa fie infectie urinara si poate necesita tratament.

| DraudeS a răspuns:

Ce varsta ai?
Ai facut sex in ultima vreme?
Daca nu te duci la doctor nu rezolvi mai nimic.

Sanatate!

| AndreiILB explică (pentru DraudeS):

Mda am 10 anilaughing

| DraudeS a răspuns (pentru AndreiILB):

Atunci o infectie urinara este posibila. Du-te la doctor si-ti da tratament.

Sanatate!

| july00 a răspuns:

Atunci stai acasa laughing

| MixTape a răspuns:

Si eu am patit asa, mai mult am urinat cu sange.Eu am avut infectie urinara spune-le la parinti sa te duca imediat la doctor! Am stat in spital 2 saptamani.

| AndreiILB explică (pentru MixTape):

Am asta de app2 ani

| AndreiILB explică:

Am 10 ani