| rhdjskdjjcjfjdjx a întrebat:

Salut, de vreo doua saptamani cam asa am iesit afara in curte, am spalat cainele cu furtunul tot ok chiar cand era caldura aia de aproape 40grade. Am mers in casa nu aveam absolut nimic ma simteam bine. Dupa 2 3 ore cam asa am iesit afara, am stat, nu am facut absolut nimic. Stateam cu mana lipit de masina asa si am ametit, dintr-o data parca mi-am pierdut putin echilibrul, mi-am revenit inapoi repede. Am inceput sa vad mai slabit asa si eu eram slabit. Peste putin timp am inceput sa vad ceva puncte negre mici in campul vizual nu stiu cum sa zic. Am fost ametit ceva zile, am mers intr-un final la urgente, am facut analize tot perfect. Am fost la dr de familie. M-a controlat a spus ca am facut insolatie, am primit pastilele, le-am luat si m-am simtit mult mai ok fața de cum eram, nu mai aveam ameteala. Dar faza e ca efectiv nu mai am starea pe care o aveam inainte sa se intample asta, zici ca am apucat ceva anixetate. Imi e greu si sa ma concentrez, parca am si depersonalizare. Nu mai zic ca sunt obosit mai mereu, nu-s atent nici cand citesc. Citesc altceva in loc de ce trebuie sa citesc. Adica nu-s atent asa cum eram, obosit pur si simplu. Nici chef nu mai am sa lucrez. (sunt dezvoltator de jocuri). Stres mult si nopti nedormite am avut inainte sa se intample ameteala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| rhdjskdjjcjfjdjx explică:

M-a controlat* am uitat sa spun ca si eu mi-am pus apa in cap dupa ce am gatat cu cainelelaughing.

| darrio2007 a răspuns (pentru rhdjskdjjcjfjdjx):

Daca te amuza chestia cu apa in cap(probabil ai stat mai inainte in soare), nu ai nimic.

| darrio2007 a răspuns (pentru rhdjskdjjcjfjdjx):

P.S. Poate doar niste fluturasi la cap.

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru darrio2007):

Nu ma amuza, pai bun dar de 2 sapt si ceva? am aceeasi stare gen aia de am descris o

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru darrio2007):

Aici cred ca e o glumasad)

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru darrio2007):

Da am stat si in soare. ceva timp dupa.am.pus apa.

| darrio2007 a răspuns (pentru rhdjskdjjcjfjdjx):

Ma refeream la fluturasi la cap pentru faptul ca ti-ai pus furtunul in cap cu apa destul de rece, pentru ca temperatura capului era destul de ridicata. Pentru ca nu ai tinut cont de diferenta de temperatura.

| darrio2007 a răspuns (pentru rhdjskdjjcjfjdjx):

Daca ai starea de care spui de atata timp, cred ca ai nevoie de un control la un medic.

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru darrio2007):

Stiu si rezultatul nu e nevoie sa l spuisad))). prost direct. asta e poate imi trece

| darrio2007 a răspuns (pentru rhdjskdjjcjfjdjx):

Poate iti trece? Ai starea asta de mult timp. Ceva se intamplă. Trecea in 2-3 zile. Nu te juca.

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru darrio2007):

Am fost si e tot ok, ori cum vad ca incet imi revin Napoi cum eram, sunt din Hunedoara aici in oras ul asta Sunt doctori care îi iau de pe câmp sau habar n am de unde. nu stiu absolut nimic... am mers acolo cica am tensiune ceva mai mare da e ok sa o am asa. nu a spus de insolatie de nimic. csf

| rhdjskdjjcjfjdjx explică:

Vreau sa mai zic ca. nu am chef de nimic cum aveam atunci zici ca s leguma

| rhdjskdjjcjfjdjx explică:

Pur si simplu nu s mai eu ala de eram asa simt