| SATIR a întrebat:

Sall... Imi puteti spune si mie. un Antiperspirant bun? impotriva transpiratiei sub axila. va rog? pana acum am luat de la farmacie un antiperspirant de la VICHY. dar nu se vede nicio schimbare. traspir foarte rau sub axila... nici nu ma pot duce in tricou la scoala. va rog. Funda pentru cine ma ajuga!
Antiperspirant, impotriva transpiratiei, nu mirosului, doar transpiratie.
P.S am incercat 1001 de antiperspirante, dar niciun rezultate... Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TrAcEEEEE a răspuns:

Am si eu acceasi problema si eu scap de problema asta e din cauza emotiilor trebuie sa ai mintea calma. daca nu reusesti incearca antiperspirantul de la ODABAN!

| SATIR explică (pentru TrAcEEEEE):

Da. am auzit pe multe site-uri de acest antiperspirant. dar e bun? tu l-ai folosit?

| SATIR explică (pentru TrAcEEEEE):

Mersi pentru sfat. chiar am luat ODABAN de la farmacie, am dat 74 de lei pe el, si chiar a functionat. acum nu mai am nicio problema cu transpiratia :X:X
Multumesc multwinking

7 răspunsuri:
| nodeerskulls a răspuns:

S-ar putea sa ai vreo dereglare, si sa nu poti rezolva cu antiperspirantele. Te-as sfatui sa te duci la medic si sa vezi daca nu asta este cazul. Daca nu, continua sa cauti!

| SATIR explică (pentru nodeerskulls):

Si la ce medic? la dermatolog? laughing? sau de familie. ca la medicul de familie am fost, si a zis ca toata lumea transpira. dar eu transpir prea rau... cand ma duceam la scoala, in iarna. afara erau -20 grade si eu eram. balta sub axilalaughing

| thewomaninwhite a răspuns:

Aceeasi problema a avut-o colega mea pana acum cateva zile cand a fost la dermatolog si i-a prescris 4 produse; un antiperspirant, si nu mai stiu ce insa a dat 400 ron pe toate daca te intereseaza o voi intreba

| lurixxx a răspuns:

Asa pateam si eu inainte. Bine, nu traspiram chiar asa de mult, dar cum era putin caldut afara transpiram. Eu ma dau in fiecare seara cu otet, astept sa se usuce si dorm asa. A doua zi dimineata ma spal cu protex antiperspirant, apoi ma dau cu un deodorant & antiperspirant 2 in unu.

| malyina a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema si mi-am luat spray-ul antiperspirant Odaban. E foarte eficient. Te dai seara si a doua zi nu te mai dai cu deodorant. O sa vezi efectele imediat. Aici il gasesti http://www.antitranspiratie.ro/.