| Eumada a întrebat:

ce pot face sa ma ingras? In afar de pastile si vitamine.laughing...Sunt foarte slaba si am 14 ani..deci sunt slaba slaba..nustiu cum sa va spun cat de slaba sunt.si nhustiu cum asi putea sa ma ingras si eu macar 5 kg. Mananc mai mult seara dar degeaba. PSS: Nu prea am pofta de mancare. Va rog dati-mi ceva reteta de ingraseara sau ceva ca nu ma mai suport la cat de slaba sunt. Mananc cipsuri si alte prosti, ciocolata multa, dar nimic.crying. Se zice ca dupa venirea ciclului te mai dezvolti(te mai si ingrasi) mie mi-a venit ciclul prima data anul acesta(2012) in ianuarie, si nu ma`m mai dezvoltat nici un pic.happy. Astept raspunsuri, Dau FUNDA happy! Multumesc! Scz de categorie.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Pai corpul tau inca nu e complet dezvoltat mai asteapta pana la 17-18 ani.Si sa stii ca nu te vei ingrasa cu cipsuri si ciocolata.Trebuie sa ai un meniu mai variat si sa nu sari peste mesele zilei.Trebuie sa mananci legume, fructe, carne, oua, lapte daca vrei sa te ingrasi nu cipsuri si ciocolata.

| AtateaConditii a răspuns:

Cand esti obosit corpul cere de mancare.
Fa sport, ginoflexiuni10 flotari10 maine 20, poimaine 30 si tot asahappy.

| onFire a răspuns:

Buna.
Incearca sa mananci de la fastfood, prajeli multe, dulciuri multe etc.
Unii isi varsa matele sa slabeasca si tu vrei sa te ingrasi laughing

Bafta!