| Eumada a întrebat:

ce pot face sa ma ingras? In afar de pastile si vitamine.laughing...Sunt foarte slaba si am 14 ani..deci sunt slaba slaba..nustiu cum sa va spun cat de slaba sunt.si nhustiu cum asi putea sa ma ingras si eu macar 5 kg. Mananc mai mult seara dar degeaba. PSS: Nu prea am pofta de mancare. Va rog dati-mi ceva reteta de ingraseara sau ceva ca nu ma mai suport la cat de slaba sunt. Mananc cipsuri si alte prosti, ciocolata multa, dar nimic.crying. Se zice ca dupa venirea ciclului te mai dezvolti(te mai si ingrasi) mie mi-a venit ciclul prima data anul acesta(2012) in ianuarie, si nu ma`m mai dezvoltat nici un pic.happy. Astept raspunsuri, Dau FUNDA happy! Multumesc!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| StewartCassie a răspuns:

Buna.
Nu trebuie sa te ingrasi foarte tare, este adevarat ca de la venirea menstruatiei sau inca dinaintea venirii ei, corpul se dezvolta.
Dezvoltarea nu inseamna intotdeauna ingrasare. Nu conteaza ca esti slaba, dar nu mai manca chipsuri si alte prostii. Vei face mai mult sa te imbolnavesti, decat sa te ingrasi. Mananca mancare mai consistenta si incearca sa te placi asa cum esti happy
O zi frumoasa! kiss

| Eumada explică (pentru StewartCassie):

Multumesc.:* App..Mananc rar cipsuri laughing

Răspuns utilizator avertizat