| andreirobert15 a întrebat:

daca mama are sindrom nevrotic anxios si ia velafaxina de mai bine de 6 ani ce risc ar avea copilul daca ramane insarcinata?
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Nu este indicat sa faca copii cu asa problema si mai ales daca ea medicamente.Copilul va avea probleme pe sistem nervos pentru ca preia de la mama starea.

| dreamgirl94 a răspuns:

Ce doza de velafaxina? cand intrebi ceva medical trebuie sa dai absolut toate detaliile.Un risc mare al nou-nascutului este aparitia "hipertensiunii pulmonare persistente la nou-născut (HTPPNN)"Contacteaza cu mama ta medicul psihiatru de urgenta daca mama ta e gravida