| teodora200004 a întrebat:

Ce inseamna sindrom anxios? E grav? Se tratateaza? big grin FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| dgeko a răspuns:

Exact prin asa ceva cred ca trec si eu in momentul de fata, voi afla luni mai exact dupa analize dar in principiu cam aceleasi simptome le am si eu

| teodora200004 explică (pentru dgeko):

Si eu am facut analize, si au iesit bune. Psihologul a spus sa nu mai gandesc negativ, atat...nu mi-a dat tratament big grin Dar totusi pe fisa de externare scria sindrom anxios sad

| dgeko a răspuns (pentru teodora200004):

Cred ca sindromul asta anxios este de fapt o stare din care doar noi putem sa iesim, exact cum a spus si psihologul.
Ce simptome ai tu mai exact?

| teodora200004 explică (pentru dgeko):

Pai ma gandesc ca am diferite boli, chiar daca analizele au iesit foarte bune. Dar mi-am mai revenit acum, dupa vreo 3 luni laughing

| cosminbosu2011 a răspuns:

Se poate trata...