| rateu a întrebat:

De cateva zile mi se inflat ceva dupa urechea stanga, unpic mai sus de locul unde iti pui cercel. Daca imi puteti spune si mie ce s-a intamplat va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil e un ganglion marit, care apare de obicei cand exista o infectie in zona respectiva. http://www.i-medic.ro/simptome/umflarea-ganglionilor-limfatici

2 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

Poate ca ai o mica infectie.Du-te la medicul de familie sau macar consulta o farmacista.

| tinka1 a răspuns:

Posibil de la curentwinking