| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU-isti si TPU-iste, am 13 ani jumate si pe barbie aveam multe floake unele lungi si altele scurte care imi intrau in gura si m-am barbierit sa imi creasca mai uniform si mai repede barba,totul a decurs lin si fara nici o zgarietura,nici nu m-am iritat macar,iar de alaltaieri pana azi deja vad varfurile negre ale noului par care se simt ca smirghelul cand le ating uniform pe barbie, ma simt de parca ar incolti campu cu secara! intrebarile sunt 1:peste cat timp o sa imi creasca barbitza? 2:e o idee buna sa procedez la fel si cu mustata? 3:am facut o greseala ireversibila care va duce la...(simptome naspa)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DrLolo a răspuns:

Inca nu ai ce sa barbieresti uniform la 13 ani jumate
Ai timp sa tot barbieresti unifrom mai incolo acum daca te deranjeaza barbierestele asa cum poti ca uniform nai ce acum la varsta ta

| ruksanpowah a răspuns:

Chestie a cu barba..asta depinde de organismul tau(daca te referi la barba completa, si pe obraji), daca ti se pare ca nu iti place cum iti sta, da. poti incerca. Nu sugerez asa rapid, te vei satura de barbierit..iti garantez eu asta. Nu trebuie sa te grabesti, mai poti astepta.