| alexuztu a întrebat:

Joi am fost la piscina si m-am bronzat ff tare pe fata si pe spate...Acum 5minute am inceput sa ma cojesc pe fata...cum pot sa scap de coji? in cat timp ma cojesc pe spate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aveam14ani a răspuns:

Pe fata, ar trebui sa te speli cu ceai de musetel dar asteapta sa se raceasca.iar pe spate se vor coji mai tarziu. cam 1-2-3 zile depinde de pielea ta si de tine. apropo sa nu mai stai la soare daca nu te-ai cojit.

2 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Trebuie sa astepti pentru a scapa de cojile de pe fata, te-ai putea spala cu ceai de musetel.
Spatele se va coji de maine cu siguranta daca te-ai ars.

| blueangel2001 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel cumpara-ti un spray care se da dupa plaja da-te cu el asa pielea se va inmuia sau fierbe niste ceai de musetel si te-ai putea spala.