| PaulMPIC a întrebat:

ma doare o masea foarte tare am luat 3 zile pastile (aulin,ketorol, nurofen) dar tot ma doare maine ar trebui sa ma duc la dentis oare e deschis sunt din pascani? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu ai mers astăzi?
Sunt cabinete care asigura urgența, non-stop!
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Nu, din păcate.
Poți încerca să iei un calmant pentru măsea sau cum fac eu îmi pun sare calda și țin în zona unde mă doare.

| PaulMPIC explică (pentru OnuOnulică):

OnuOnulică am incercat si asta sad

| neutrino a răspuns:

Nu este mai bine sa te duci acum? Oricum, daca amani pe maine, la mine in cartier sunt deschise 4 farmacii, iar duminica numai doua.

| PaulMPIC explică (pentru neutrino):

Eu ziceam de dentist nu de farmacie

| neutrino a răspuns (pentru PaulMPIC):

Da, scuze, si eu tot la dentist ma gandeam, nu stiu de ce m-am referit la farmacii.

| OoBunnyoO a răspuns:

Ma indoiesc ca este deschis in weekend.