| Missperfect a întrebat:

Sallut! Din nou eu.....deci daca mai mananc si dulciuri dar fac mult sport de exemplu 150 de abdomene,alerg, si multe alte exercitii care le fac de dupa amiaza si seara am sanse sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TaNaNaNaNa a răspuns:

Ai sanse sa slabesti manancand si dulciuri doar intr-o anumita masura,nu exagerat de multe,daca esti obisnuita sa mananci foarte multe,incearca sa te abtii,mananca, dar mai putine.
Nu face prostia de a nu mai manca deloc dulciuri, deoarece probabil ca vei slabi, dar cand vei mai manca ceva dulce, atunci sigur te vei ingrasa din nou, poate chiar mult mai mult.Nu cred ca te vei putea abtine sa nu mananci deloc dulce toata viata.Asa ca mai bine mananci si dulciuri, dar nu mai mult de 1-2 pe zi, si vei consuma caloriile facand sport.
Mult succes!

4 răspunsuri:
| ir3al a răspuns:

Ai doua variante scumpo:
Ori iti pui ambitia sa slabesti cu adevarat, fara nici un impediment (dulciurile sunt un impediment majorr)
Ori manandi dulciuri in continuare

Pentru ca amandoua, combinate nu duc la nimic.Parerea mea!
Bafta!

| Cris06 a răspuns:

Cred ca se poate adica daca mananci cateva dulciuri si faci atat de mult sport nici nu mai conteaza ca le mananci dar poti sa te abtii putin... succes...

| R3SP3CT a răspuns:

Eu cred ca aceste 2 probleme se cantaresc la fel deci cred ca v-a trebui sa mai lasi dulciurile o vreme

| SerenaAylin a răspuns:

Daca mananci doar ciocolata neagra + sport slabesti! Dar si ciocolata neagra poate sa te ingrase, mananca doar 1 cub la 2-3 zile sau pe saptamana pentru energie, sau mai bine pentru energie mananca fructe si legume! Si slabesti garantat! Fara ciocolata daca poti! Funda?