| anonim_4396 a întrebat:

Alerg mult in fiecare zi. Fac sport / exercitii cardio. Mananc sanatos si ciocolata deloc nici alte dulciuri. De ce nu pot sa slabesc, mai ales la picioare cu alergatul?
Pur si simplu le am prea mari

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Tu crezi ca muschii nu ocupa loc in spatiu? Eu nu prea cred ca tu ai grasime in plus. Piciorele sunt groase pentru ca alergi, si pe masura ce te antrenezi creste masa musculara.

| peperonies a răspuns:

Ce ai mancat in ultimele 3 zile dimineata la pranz si seara?

| DrGoogle a răspuns:

Chiar daca mananci sanatos, atat timp cat nu esti in deficit caloric nu vei slabi happy

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Varsta, inaltime, greutate?

| anonim_4396 explică (pentru Bisbiavatar12):

Varsta 12, inaltime 1.64 si 52 kg

| Sorinlelele a răspuns:

Fii atent, poate ai picioarele asa pentru ca esti osos, adica picioarele tale permit o dezvoltare foarte mare, si nu o sa slabesti in cateva zile. in cateva luni

| Florin_Cismaru_1975 a răspuns:

Dacă,mănînci după ora 19 și depinde și ce mănânci

| Bogdanstan17 a răspuns:

Depinde. Chiar daca mananci sanatos si faci miscare nu poti slabi instantaneu. Trebuie rabdare cu chestiile astea. Si daca totusi vrei mai repede du-te la o sala de fitnes. Apropo nu recurge la pastile sau pliculete de ceai de la farmacie pentru a slabi. Crede-ma ca nu te ajuta