| Gaftonianu_Stefan_1995 a întrebat:

Salu! Am decis sa scap de ochelari si sa ma operez cu tehnologia laser.Intrebarea mea este daca exista vreun pericol.As dorii sa imi raspunda cineva din experienta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Riscuri exista ca la orice operatie, mai ales cand ti se baga un laser in ochi, dar daca totul e facut corect nu ar trebui sa ai probleme, doar ca o perioada trebuie sa ai mare grija de ochi... ochelari de soare, picaturi constant

| VERA18 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa intrebi asta un medic si nu stiu ce pericole sunt sau daca sunt...dar faza e ca dupa ce iti faci o asemenea operatie trebuie sa faci un an pauza de la lucrurile care iti solicita foarte tare ochii.nu am patit-o, o vecina de a mea s-a operat si mi-a spus si cred ca trebuie sa te operezi la fiecare ochi pe rand, din cate stiu eu, e costisitor pe langa faptul ca operatia costa o caruta de bani laughing