| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Saluat am 15 ani si am si eu o problema, eu ma gandesc ca sunt bolnav cu inima dar nu sunt, pentru ca am fost la 5 doctori am facut 3 ekg si 3 seturi de analize si,au iesit perfect normale,unul dintre doctori a fost cardiolog specialist,care mi-a zis sa stau linistit ca sunt absolut normal cu inima,cand mi-a zis mi-a zis mai gulmet asa,el este glumet de felul lui,dar dupa aia a luat-o pe mami departe si i-a spus: doama stai linista ca copilul ie sanatos n-are nimica cu inima,cu toate ca el nu e la varsta la acre sa inbolnaveasca de inima, mai ales ca s-a nascut sanatos.

dar eu acuma statand la tv ma gandem ca sunt cu inima, si dintr-o data am simtit o apasare in partea stanga si dupa aia a inceput sa-mi bata inima tare foarte tare, m-am speriat de groaza, cadn am luat tensiunea cu un aparat electrica lu mamaia o aveam 176/92 si pulsul 130 cand am vazut imi venea sa plang, am plans nu puteam sa ma opresc din plans, tremuram si imi ardea obraji, eram singur acasa. a durat aproape 1 ora sami reviu din aceasta problema, mia revenit si tensiunea la 133/65 tot mai eram ingrijorat dar nu imi mai imbatea inima tare.

va rog frumos sa-mi spuneti ce este. dau funda dau ce vreti voi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Esti ipohondru.Te-ai gandit ca ai ceva cu inima pana ai inceput sa simti ceva in zona aceea dupa care te-ai speriat si din cauza asta au aparut restul simptomelor.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu are de sa-ti fie frica!
Daca ai un stil de viata sanatos, fara excese.
Multa miscare!
Nu te mai gandi ca ai putea fi bolnav!

| pietrean a răspuns (pentru Fatamuntilor):

A postat din octombrie, 61 de intrebari, cu aceeasi tema.Ori este paranoic si ar trebui sa mearga la un psiholog, ori alta intrebare nu mai stie ce sa puna!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru pietrean):

Acum am intrat pe profilul lui.
.....sau poate se plictiseste. Oricum, e mai bine decat sa puna intrebari tampite despre lungimea penisului, sau despre masturbare excesiva.
Noapte buna!

| kar1GaNNN a răspuns:

Chiar nu stiu ce sa zic.

| pietrean a răspuns:

Din octombrie, tot pui intrebari referitoare la bolile de inima.Ti s-a dat un raspuns si de la medic, dar si mai multe de la cei, care se pricep cat de cat, sau vor sa te incurajeze.DE CE MAI PUI ACEASTA INTREBARE, de atatea ori? Nu te-ai lamurit?
Poate ar trebui sa mergi la un psiholog, sa scapi de aceaste idei! Prea te obsedeaza aceasta problema! Te imbolnavesti, doar gandindu-te, din cauza stresului.Dai in paranoia.

| Madayna a răspuns:

Nu te mai panica asa daca doctorii ti-au zis ca esti sanatos.