| Lecaalex123 a întrebat:

Salut, acum 3 ani mi-am facut toti dinții stricati (plombat) la una din ele (partea dreapta ) a inceput sa ma doară anul trecut, dupa un timp nu am mai mancat in partea aia, si acum o luna m-a durut iar. Am fost la stomatolog si mi-a spus ca trebuie sa mi le faca. Mi-a facut-o pe una care nu ajunse la nerv, mi-a plombat-o, iar dupa ce a terminat lucrarea la ea a inceput sa ma doară cand mananc. Iar la cealaltă care ma durea de mai demult mi-a curatat-o si mi-a bagat niste ace in ea, le baga si le scotea, intruna din găuri ma durea in alta nu. Mai am o ședința, si mi-o plombează, dar peste o săptămâna, si la asta cu acele mi-a pus un tratament si a căzut si ma doare. Ce este de facut? Nu pot mânca decat pe mijloc dar nu-i asta problema, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Salut. Cred că ar trebui să mergi la un alt cabinet stomatologic dacă ai posibilitatea. Pur și simplu nu te mai duci la acest medic.
Și eu mi-am plombat mai multe masele care aveau probleme serioase. Nu am avut nici o problemă cu niciuna până acum. Și sunt mai mult de 10 ani de atunci. Nu mi-a căzut nici o plomba și nici nu m-a durut vreuna, in afara de faptul că dantura mea este mai sensibila la rece/fierbinte.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce aiureli scrii acolo, mi-a plimbat blombat, corect se scrie ti a plombat măseaua dintele, nici sa scrii nu stii?

| anonimg a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Când ai o problemă nu mai stai să scrii frumos sau să vorbești coerent.

| sierra1 a răspuns:

Fiolă cu algocalmin - până ajungi iar la dentist