| Theodor_Theo_1989 a întrebat:

Acum 3 zile am cazut la fotbal pe soldul stang! Imediat dupa cazatura m-am resimtit si ma dureau foarte tare ligamentele si nu puteam sa calc in picior aproape deloc peste o zi durerea mi-a trecut dar nu puteam sa merg sau sa tin piciorul drept.M-am dus la spital mi-au facut o radiografie si un CT m-au trimis la Craiova iar doctorul mi-a zis ca e o fisura la femur si ca necesita ghips...mi au pus ghips si doctorul a zis ca trebuie sa stau pe un pat destul de tare chiar fara perna.Ideea este daca am voie sa ma ma misc pe o parte pe alta daca am voie sa ma deplasez cu cadru fara sa calc in piciorul respectiv, fiindca nu vreau sa nu mi se vindece pentru ca e o perioada destul de lunga de stat, si mai ales ca vine vara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ții la femurul tău, nu ne întreba pe noi.
Întrebă-l încă odată pe medicul tău despre ce dorești să știi.
Sănătate grabnică!

| Theodor_Theo_1989 explică (pentru sierra1):

Vreau sa stiu parerea voastra sau daca ati mai patit sa-mi spuneti cum ati procedat

| sierra1 a răspuns (pentru Theodor_Theo_1989):

Fiecare caz e unic. Întrebă medicul