| BeHappyOriceArFi a întrebat:

happy
Acum 8 zile faceam echilibristica pe o bara si din pacate am alunecat si am cazut cu partea stanga a corpului pe bara, mai exact pe coaste si mai rau este ca am pus si pumnul sub coaste cand am cazut si mia intra putin pumnul in coastea...ma durea foarte tare locul, respiram foarte greu si am plecat acasa de nervi si durere.
Timp de 6 zile durerea sa atenuat incet incet si nu ma mai durea, mai deloc, si cum ca nu ma mai durea am inceput iar sa fac tampenii si am sarit de pe un perete de 1 metru pe unul de 2 metri si cand mam prins cu mainile de perete si am pus picioarele m-a luat o durere INGROZITOARE in locul respectiv si nu am cazut doar,nu stiu de ce m-a luat asa deodata.
Iar acum ma doare mereu,cand merg ma doare putin,sa alerg nu pot,cand ma intind in pat ma doare,cand ma aplec si mereu cand incordez abdomenul tare...
As vrea sa stiu ce as putea sa am mai exact si ce as putea sa fac sa imi treaca cat mai repede,nu cred ca mi-am rupt nimica findca ma pot misca insa tot ma doare tare,ma doare mai pe marginea corpului,cam pe sub mana pe acolo prin partea aia a coastelor,pe la mijloc mai exact.
P.S Cand ma incordez tare ma ia durerea pe toata partea aia, insa cand pun mana ma doare doar intr-un singur loc.
Daca mai aveti nevoie de ceva spuneti-mi, va multumesc din suflet happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu ești de fel "maimuță"?
Mergi la medicul de familie, poate ai o fisură la una din coaste și nu ai voie o lună de zile să faci efort, poate o radiografie.
Stai cuminte.
Pa, pa.

| EuAli a răspuns:

Mergi la doctor in orice caz.

| Melymonade a răspuns:

Mergi la doctor!

| XcrisSSx a răspuns:

Buna! Eu te sfatuiesc sa te duci la medic deoarece ai putea sa ai fisuri pe partea aceea! Nu-ti fa griji toti patim la fel pana si oamenii mari alti isi rup si oasele! Parintii tai stiu? Daca nu ar trebui sa le spui! Sper ca te-am ajutat! Pa