| Alazet2347w a întrebat:

Am ridicat o greuate de jos și imediat m-a luat o durere intensă in spate in zona coastelor pe partea stangă și cand vreau sa ma aplec sau sa ma ridic din pat sau orice ce necesita incordarea spatelui ma doare in zona aceea, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Laura162 a răspuns:

Intindere, cel mai probabil. Rezolvi cu o crema/unguent cu miorelaxant sau antiinflamator (exista si variante din plante). E doar simptomatic, pentru a reduce durerea/discomfortul pana te refaci. Daca persista, mergi la medic.

4 răspunsuri:
| Valeennavoleena65 a răspuns:

Ori te duci la medic ori dă-te cu vreo cremă.Am pățit şi eu dar cel mai bine ar fi să te duci la medic

| Alazet2347w explică (pentru Valeennavoleena65):

Pai și ce ai facut ca sa ti treacă durerea?

| Alazet2347w explică:

Dau funtă