| DitaiGloaba1 a întrebat:

Acum doua luni am avut parte de incidentul neplăcut de a mi se rupe frenul(ața). După o luna de tratamente cu diferite alifii am decis sa merg la spital si sa imi fac o mică intervenție numita frenoplastie. Totul a fost ok, am evitat contactul sexual cam 20 de zile pana am observat ca totul s-a vindecat apoi am trecut la treaba. Odată cu primul contact sexual, mi s-a făcut o rana la baza frenului, probabil unde a fost una dintre copci. De atunci continua sa reapară daca încerc sa am vreun contact sexual. Menționez ca a trecut mai bine de o luna de la intervenția chirurgicală. Daca a mai făcut cineva frenoplastie se poate sa ma ajute si sa imi spună daca a întâlnit complicații? Mulțumesc frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce nume simpatic ai.Ata,in mod normal, se rupe la contact sexual.Este dovada ca nu mai esti virgin.De ce ti-ai cusut-o la loc? Ca nu inteleg.

| Otto2014 a răspuns:

E boala cu trasmisie sexuala.

| DitaiGloaba1 explică:

Sunt cat se poate de sigur ca nu e boala cu transmitere sexuală, am aceeași partenera de ceva luni bune si pot sa imi pun încrederea in ea. Si nu, nu am cusut nimic, este vorba de frenoplastie. După ce mi s-a rupt ața, a continuat sa se rupă si la alte contacte si am considerat asta ca fiind deranjant/o problema. Asa ca am făcut o intervenție chirurgicală prin care am mai taiat din ața ca sa nu se mai rupă ea in continuare. Aparent ceva nu a mers bine.