| STRADI a întrebat:

Salut. Acum in jur de 12 ani m-am lovit la cap, am sarit pe un scaun si am dat cu capul de tocul usii, undeva fix in centrul capului. Mi-am spart capul bineinteles, ma rog, nu stiu daca este exprimarea corecta, insa am avut nevoie de 7 copci, atat stiu. Insa si acum, dupa atatia ani, am ramas cu un cucui care este foarte usor de identificat cand iti treci mana prin capul meu si s-ar si vedea daca as avea parul scurt. Credeti ca e ceva grav? Ma gandeam totusi sa merg la medic sa vad care e faza, nu am avut ceva simptome ciudate, dar mi se pare foarte aiurea si deranjant.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Foarte grav nu poate sa fie, pentru ca 12 ani ai trait normal nu?
sigur ca te poti adresa si este recomandat sa te vada un medic specialist, pentru a afla ce este cu acel "cucui" pe care inca il ai, este dreptul tau sa stii!

| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce ai ajuns imediat la medic sa-ti puna copci, inseamna ca ti s-a acordat primul ajutor si medicul a vazut ce ti s-a intamplat, ca de erai gav nu te lasau atunci sa pleci acasa.

| sammie a răspuns:

Du-te la medic.

| pilaf a răspuns:

Mergi la medic. Cucuiul, din păcate, va rămâne la locul lui