| Fireman a întrebat:

Acum o săptămâna am fost la plaja iar acum a început sa mi se cojeasca pielea ai as vrea sa merg din nou in 1-2 zile. Este ok dacă merg asa sau trebuie crema ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Swiftt a răspuns:

Pentru siguranta ta, pune crema de plaja sau sprei de plaja. Aplica pe tine dimineata si nu o sa ai probleme.

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuie neaparat crema de protectie (sau ulei de masline), pentru ca pielea nou aparuta de sub cojeala este ff sensibila, ca de bebelus. Si te vei arde urgent!

| michael5813 a răspuns:

Pune crema prietene! oricum pielea este sensibila dupa acea "decojire" iar statul la plaja acum nu va face decat sa te arzi si mai rau decat prima data!

| Fireman explică (pentru michael5813):

Cat timp dureaza pana pielea se "decojeste" complet?