| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani. Acum vreo 3 zile am jucat fotbal era putin racoare. Nu am alergat foarte mult dar incepuse sa ma usture gatul. Ieri am fost tot asa plecat, si am stat vreo 12 ore afara(a fost frig de dimineata dupa sa incalzit) Nu am avut nimic, apoi am ajuns acasa. Peste cateva ore aveam o tuse dureroasa si imi crescuse putin febra. Sunt si putin racit am nasul infundat. Aveam febra 38 de dimneata si am luat o pastila, si am pus un prosop rece. Peste 10 minute aveam 36. Iar acum am 37 cu 3(am avut 36 cam 8 ore). Iau si pastile de supt pentru gat, si norofen. Credeti ca am pneumonie? Mama imi spune ca am iar temperatura pentru ca s-a terminat efectul la pastila. Credeti ca am pneumonie? Respir normal, nu transpir sau d-astea. Dar ma doare foarte tare cand tusesc si inghit. Stiu ca de la pneumonie mori si sunt putin speriat. Voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

happy Stai linistit, te-ai ales doar cu o raceala serioasa. La pneumonie faci temperaturi mari. Fereste-te de rece cateva zile, si vei vedea ca te-ai temut degeaba.