| DaReZon a întrebat:

Salut.
Am 15 ani si 1, 77 la inaltime. Problema e in felul urmator. Sunt de aceiasi inaltime cu tata si parintii au spus ca din clasa a 8 a nu au mai crescut. Acum imi este frica ca nu voi mai creste la inaltime. Ultima data cand am fost masurat a fost acum un an (1, 77) iar ieri am observat ca tot 1, 77 am.
Este suficienta inaltimea 1, 77 pentru toate viata? (considerand ca generatia asta e asa de inalta o.O)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Alexafrumusik a răspuns:

E inaltime foarte buna.Gandeste-te putin la cel mai mic om din lume.Ala ce-o mai zice ca toti oamenii sunt mai inalti decat el. Cred ca vei mai creste putin ma refer la 1 cm si 2 cm. Sper ca vei mai creste nitel. funditaaa?

| euforiaa a răspuns:

1, 77? Eu am 1, 67 si ma consider prea inalta, as fi vrut eu sa fiu mai scunda.

| Larisa888 a răspuns:

Da inaltimea este suficienta pentru toata viata! De exemplu mama are in jur de 1.60 m si tata aproape la fel, iar eu sunt aproape ca ei de inalta deci poate ca si tu te vei inalta! daca nu iti ajunge inaltimea asta!

| viitor a răspuns:

Nu fi speriata, daca vrei sa mai cresti fa sport si pe deasupra cat de mare vrei sa fi?