| Nebunel_Ionuts_1993 a întrebat:

Salut, am 15 ani si, cam de o zi, ma doar in partea stanga a abdomenului undeva la 2-3 degete de ultima coasta, dar asta numai cand rad, imi incordez abdomenul sau tip. Imi poate spune cineva cu aproximatie de ce ma doare sau ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

In zona in care indici tu ca te doare este splina.In timpul unui efort fizic este normal sa te doara sau cand iti incordezi abdomenul. Totusi pentru orice eventualitate ar fi recomandat sa faci niste analize(de sange si poate o ecografie abdominala).

| Nebunel_Ionuts_1993 explică (pentru iulian1302):

Multumesc de raspuns, este asa cum spuneti dumneavoastra, din urma unui efort pe care l-am facut jucandu-ma cu niste prieteni, a inceput sa-mi apara acea durere, dar bineinteles era o intindere sau ceva si mi-a trecut!

1 răspuns: