| Oyarzabal a întrebat:

Buna seara, de aproximativ 2 zile am o durere usoara la testiulul stang si partea stanga inferioara a abdomenului, nu am scaune dese, sangerari sau dureri foarte mari, doar ca mai simt un disconfort din cand in cand in zonele respective, dar parca testiculul stang este uneori mai umflat decat cel drept. Stie cineva ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Glasshead a răspuns:

Wtf! NU e corect ce spui! Medicul ii va spune concret ce are.

| Oyarzabal explică:

Nu stiu cum poti sa faci caterinca pe seama unei probleme de sanatate...

| buftea1297 a răspuns:

Am avut aceeasi problema si eu,sfatul meu e sa te grabesti mai repede si du-te la un control, eu daca mai intarziiam un pic ramanea fara testicul, poate sa fie strangulate de la effort, tot la stangul am fost operat si eu, bafta.

| Oyarzabal explică (pentru buftea1297):

Imi poti da mai multe detalii te rog frumos? Gen ce aveai? Varicocel? sau doar ca se incurcasera venele pe acolo?

| buftea1297 a răspuns (pentru Oyarzabal):

Se incurcase ele frate de la efort, nu mai stiu exact, doctorul a zis ca-s strangulate...mai cunosc un caz exact cum am avut eu si cand sa decis sa mearga la doctor a fost prea tarziu, ia scos testicolul, parerea mea du-te la un control.