| miyako a întrebat:

Am 16 ani si am pietul mai iesit, adica asa de pui!
M-am luat de exercitii si a inceput sa dispara deformatia! Dar as vrea sa stiu daca pot scapa de ea. Am auzit ceva de un corset...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| virus5381 a răspuns:

Ai torace in carena (stiu ca si eu am ). Din pacate acesta nu poate fi facut sa dispara in schimb cu ajutorul unui corset (pana la 21 de ani ) + inot + sala vei reusi sa opresti cresterea acea. Corsetul nu este unul comod de acea eu nici nu doresc raman la sala dar asta nu opreste nimic. Daca vei creste detul de mare vei putea face o operatiewinking

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un medic ortoped neaparat, poate fi sechela de rahitism sau poate fi o deformare a coloanei.

| Dreamer a răspuns:

In primul rand du-te la medic pentru un control sa nu cumva sa ai Ginecomastie... daca esti ok, nu te mai gandi la corset, flotari, flotari si iar flotari.

| miyako explică:

Multumesc!