| Hehehahah a întrebat:

Salut. Am 16 ani sunt băiat și am observat de ceva timp că am un disconfort in partea stângă - jos a abdomenului. Un disconfort care nu pot sa zic că e o durere, ci câteodată o simt ca e ceva ca o bila acolo daca pot sa zic așa. Daca stau in fund și mă apas in zona in care mă doare, simt mușchiul abdomenului și nu mă doare decât într-un punct fix mic care se simte ca o vena. Nu e nici în stânga de tot, ci cumva aproape de zona buricului mai jos. Am dispoziție, am pofta de mâncare, nu am niciun simptom ciudat, ci pur și simplu acel disconfort câteodată. O fi de la faptul ca port curea la pantaloni? Sau idk?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa ai hernie inghinala, daca obisnuiesti sa ridici greutati mari si asta trebuie sa inceteze imediat.

Mergi la medicul de familie sa te palpeze si sa te trimita la o ecogragie sau chirurgie.

Sanatate multa!