| Hehehahah a întrebat:

Salut. Am 17 ani, băiat. M a luat o mica răceală in care am dureri mici de cap și tușesc câteodată. Treaba e ca am o durere așa musculară sa zic la ceafa și am observat că mă doare puțin dacă apăs pe osul occipital (acel os de la ceafa, din partea dreapta). E normal? Ce sa fac? Cum sa stau sa fie ok pentru ceafa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| daniela1107 a răspuns:

Este normal, eu pățesc asta mereu, îți trebuie un masaj bun și să te dai cu ceva tip voltaren

| Elinelaaaa a răspuns:

Nu iti fa griji, probabil din cauza tusei ti-ai incordat muschii in zona respectiva ori ai dormit intr-o pozitie mai incomoda.
Mai asteapta cateva zile, daca nu iti trece de duci la doctor si el iti poate spune cu siguranta ce e.

| mamaluicprian231 a răspuns:

Vand golf 4