| Mitrecelmare a întrebat:

Am 17 ani si am avut o forma destul de serioasa de acnee si fac de 7 luni un tratament foarte bun cu ajutorul caruia aproape mi-au disparut toate cosurile. Insa am o intrebare, masturbarea favorizeaza aparitia cosurilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mas turbarea & sexul NU au nici o legătură cu apariţia coşurilor!

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| Seba2013 a răspuns:

Da, favorizeaza, si iti spun de ce.
La masturb te exciti.
Excitarea acesta insemna stres.
Stresul poate fi benefic, sau patologic.

| Burlacu006 a răspuns:

Nu,cosurile sunt din genetiucul parintilor.